#6 Ako odstrániť samoopaľovací krém?

Stalo sa, niečo ste pokazili a vaše opálenie nie je úplne rovnomerné. Čo teraz? Nejdem Vám klamať, prvé 3 dni sa nedá situácia až tak zachrániť, nakoľko opálenie, ktoré vzniklo je hlboko v pokožke a vy by ste si museli vydrať kožu a to nikto z nás nechce. Dá sa tomu, ale pomôcť a zle nanesený samoopalovák ešte zachrániť. Po 3-5 dňoch opálenie viete odstrániť aj úplne. Tu je pár tipov od nás:

1. Teplý kúpeľ

Ak máte doma vaňu, napustite si ju teplou vodou a strávte v nej dostatočne dlhý čas. Vaše póry sa otvoria a samoopalováku sa rýchlejšie zbavíte. Ak vaňu nemáte, postačí aj dlhá horúca spcha. V oboch prípadoch na záver urobiť peeling. Toto robiť, len ak sa chcete zabiť opálenia na celom tele.

2. Citrón a teplá voda

Je to taký "babský recept". Pomôže ak si odšťavníte citrón do teplej vody v pomere 1:1 a potierajte si miesto, kde chcete samoopalovák odstrániť, prípadne chcete zmierniť prechod. Taktiež potom spraviť jemný peeling. 

3. Ocot

Na vatový tampónik alebo tyčinku naneste ocot a vtierajte do pokožky. Nezabudnite potom pokožuku umyť čistou vodou.

4. Chlórový bazén

Všetci poznáme bieliace účinky chlóru a na koži sa správa presne tak isto. Pomôže Vám odstrániť opálenie a vybieli pokožku.

5. Wellness

Máte čas a možnosť? Zájdite si do sauny. Pridajte vírivku a opálenie je preč.

6. Špeciálne prípravky na ostránenie 

Prečo si niečo komplikovať a ničiť kožu, keď to môže ísť jednoducho? Na trhu je množstvo prípravkov, ktoré Vám pomôžu ostrániť opálenie bez námahy. Fungujú na princípe, že Vám otvoria póry a opálenie sa tak dostane na povrch skôr. Viete ho použiť na časť tela alebo na celé telo. Dajú sa s ním odstániť chybičky, ak pôsobí 3-5 minút, ale ak ho necháte dlhšie ako 5 minút, tak opálenie dokáže odstrániť úplne. Samozrejme taký nájdete aj u nás na sklade. Kožu ochráni, opálenie odstráni

 

Nenechajte sa však odradiť, ak Vám to na prvý krát nevyjde na 100%. Tréning robí majstra :)

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie