#5 Je samoopaľovanie zdravé?

Otázka, ktorú si položili asi viacerí z Vás. Ako môže byť zdravé niečo, čo si natriem na telo a zhnednem? Odpoveď Vás asi prekvapí, ale samoopaľovanie je stále najzdravšou formou, akou viete dosiahnuť čokoládovú pokožku.

Nejdem teraz šíriť negatívne informácie o iných formách opaľovania, ale určite ste zachytili informácie o tom, ako je nadmerné slnenie zdraviu škodlivé. Či už hovoríme o klasickom opaľovaní na slniečku alebo tom umelom, ktoré vieme získať z trubíc. Pobyt na slnku je samozrejme zdraviu prospešný, avšak iba na určitú dobu, počas ktorej nie sme schopní dosiahnuť požadovaný odtieň.

 

Prečo sú samoopaľovacie prípravky tou najzdravšou formou?

Produkty, ktoré máme v ponuke my, sú z prírodných zložiek DHA. To znamená, že látky, ktoré vytvárajú na našej pokožke čokoládový odtieň sú získavané z cukrovej repy, cukrovej trstiny alebo je to cukor z malín. Navyše všetky samoopaľovacie peny alebo krémy, ktoré predávame neobsahujú parabény.

Máme dobrú správu aj pre vegánov, pretože všetky samoopaľovacie produkty, ktoré si viete zakúpiť u nás na stránke sú vegánske a tiež sú  vhodné pre tehotné alebo kojace mamičky.

  

Ako samoopaľovacie produkty fungujú?

Proces, vďaka ktorému naša pokožka zhnedne sa nazýva Maillardova reakcia a prebieha len vo vrchných vrstvách našej pokožky. Cukry, ktoré som už vyššie spomínala, reagujú s aminkyselinami v pokožke a výsledkom je “opálenie“.

Vzhľadom na to, že ide o vrchnú vrstvu pokožky, ktorá sa nám stále obnovuje, vydrží Vám tento efekt v priemere len 7-14 dní.

 

Kedy nepoužívať samoopaľovacie produkty?

Nepoužívať na otvorené rany alebo sliznice, a samozrejme ako pri každej kozmetike, odporúčame spraviť si test citlivosti pred prvým použitím.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie