#1 Prečo mám po samoopaľovacom alebo cukrovom nástreku čierne bodky?

Natreli ste sa samoopalovacím krémom alebo penou, nechali pôsobiť, umyli a máte krásne čokoládové opálenie.  Ale z blízka vidíte, napríklad na nohách, rukách alebo v oblasti bikín, malé čierne bodky. Nepanikárte, nižšie sa dočítate prečo vznikajú a ako tomu zabrániť. 
 
Mám pre vás hneď na úvod vynikajúcu správu, najneskôr do 2 dni zmiznú.
 
Prečo ale niekedy vzniknú? Príprava pred aplikáciou samoopaľovacieho produktu zahŕňa holenie alebo depiláciu (ak sa na danom mieste holíte) 24-48hodín vopred. Ruku na srdce, dodržali ste to? Keď sa čerstvo oholíte alebo vydepilujete vznikne, vám na koži v oblasti chĺpku miniatúrna priehlbinka, do ktorej sa dostane nadmerné množstvo samoopalováku. Chĺpok to za 1-2 dni vytlačí, keď rastie. Skúste si nechať väčší časový rozostup medzi odstraňovaním chĺpkov a aplikáciou samoopaľovacieho produktu.
 
Druhým dôvodom sú otvorené póry. Aká a kedy bola posledná sprcha pred aplikáciou? Najhoršia je teplá sprcha tesne pred aplikáciou. Skúste si dať poslednú sprchu chladnejšiu, nech sa vám stiahnu póry a nedostane sa tam nadbytočný produkt. 

Rada na záver: odstraňovanie chĺpkov robiť v dostatočnom predstihu a pri poslednej sprche mierne znížiť teplotu.