#3 Čo robiť, aby opálenie vydržalo čo najdlhšie?

Konečne ste dosiahli odtieň pokožky, po ktorom ste túžili a teraz nechcete o neho prísť. Či už sa jedná o opálenie zo samoopaľovacích krémov alebo opálenie zo slniečka, spôsoby udržania sú veľmi podobné. Ja sa skôr povenujem téme ako udržať opálenie zo samoopaľovacích krémov, ale na záver dám aj tip na to bežné.

Ikony na stránku - pásy (1)

1. HYDRATÁCIA

Hydratácia pokožky zvonku (krémy alebo oleje), ale taktiež hydratácia zvnútra (dostatočný pitný režim). Aké krémy používať? Ideálne prírodné, ale hlavne také, ktoré vyhovujú vašej pokožke.

 

2. SPRCHOVANIE

Odporúčam kratšie sprchy, pri ktorých vám v kúpeľni neostane zarosené zrkadlo. Teplá voda otvára naše póry a opálenie sa tak potom dostáva na povrch a odchádza skôr, ako by sme si želali. Z tohto dôvodu sú úplne zakázané sauny a vírivky.

 

3. NENARÚŠAŤ POKOŽKU

Čo si pod týmto pojmom predstaviť? Nešúchať pokožku uterákom a osuškou pri sušení, nerobiť si peelingy, nepoužívať hubku alebo loafu v sprche, nepoužívať sprchové gély s peelingovými časticami.

 

4. ŠPECIÁLNE KRÉMY

Na trhu existujú rôzne krémy so samoopaľovacími zložkami (nezamieňať si s bežnými samoopaľovacími krémami). Tieto krémy sa používajú ako bežné hydratačné krémy a obsahujú malé množstvo samoopaľovacích zložiek. Natriete sa raz za 2-3dni a vaše opálenie sa osvieži. 

Krémy na takejto báze nájdete aj u nás He-shi Day to Day gradual tan a taktiež krém na tvár He-shi samoopaľovací krém na tvár

 

____________________________________________________________________________________________________________

Ako si udržať čo najdlhšie bežné opálenie na rozdiel od toho zo samoopaľovacích produktov?

Platí všetko to, čo bolo písané vyššie, až na jeden rozdiel - odporúčame raz za týždeň až dva spraviť veľmi jemný peeling. Nakoľko opálenie je v hlbších vrstvách jemný peeling ho neohrozí a navyše sa ním odstráni vrchná vrstva, ktorá má sivastý nádych pokožky.