#16 Alergia na samoopaľovanie ?

Myslím, že všetci sa zhodneme, že prirodzený opálený vzhľad je krásny, ale nie vždy je to bezpečné alebo možné.

Samoopaľovanie je skvelou alternatívou, ktorá nám umožňuje dosiahnuť túto bronzovú pokožku bez poškodenia.

Ale pozor! Nie všetci sme rovnakí a niektorí z nás môžu mať alergickú reakciu na samoopaľovacie produkty.

Ako viete, že ste alergickí?

Pocítite svrbenie, zaznamenáte začervenanie alebo vyrážku po aplikácii. Ak sa vám to stane, okamžite prestaňte používať produkt a poraďte sa so svojím dermatológom. Pamätajte, vždy je lepšie pristupovať k novým produktom s opatrnosťou a urobiť si najskôr test na alergiu.Máme pre vás pár tipov :

-Pred opálením musíte svoju pokožku naozaj dobre pripraviť a potom sa o ňu musíte dobre starať a hydratovať ju.

-Pred nanášaním si dobre namočené telo môžete dôkladne exfoliovať pomocou prírodného peelingu.

-Dbajte na to, aby ste si 12-24 hodín pred samoopaľovaním vykonali depiláciu alebo holenie. Pozor na porezanú pokožku.

-Keď sa rozhodnete vyskúšať samoopaľovacie produkty, vždy si prečítajte podrobné inštrukcie a zloženie- hlavne ak ste alergik.

- Vykonajte TEST CITLIVOSTI (viac info tu)-  Pri tomto teste nanesieme 24 hodín pred termínom cukrového nástreku alebo peny, malé množstvo prípravku buď za koleno, alebo za ucho.

TIP pre citlivú pokožku so sklonom k alergii :

Čo najrýchlejšie zmyte opálenie - po aplikácii opálenia vám odporúčame osprchovať sa čo najrýchlejšie. Ideálne nie viac ako 2 - 3 hodiny. Aj keď môžete dosiahnuť len ľahkú zmenu farby pokožky. Pri opaľovaní platí, že menej je vždy viac, a veríme, že pri opaľovaní je oveľa jednoduchšie pridať ako ubrať. Ak ste zistili, že vaša pokožka to dobre znáša, potom neváhajte a nabudúce nechajte penu pôsobiť dlhšie alebo zvýšte percento opaľovacej zložky.

Nezabudnite, že vaše opálenie sa úplne rozvinie približne po 8 hodinách, takže prvá sprcha by mala byť vlažná. Nepoužívajte mydlovú penu ani šampón - sprchujte sa len dovtedy, kým voda nepotečie. Ak predsa len musíte použiť mydlo, vyberte si niečo prírodné.

Chráňte pokožku, ktorú máte!