#7 Chlpy, chlpy, chlpy...

Chlpy, chlpy, chlpy...

Najčastejšia otázka v súvislosti so samoopaľovaním. Podmienky pri cukrovom nástreku alebo produktoch na doma sú rovnaké, takže - Holiť či neholiť a ak áno kedy? Poďme na to postupne...

Treba sa komplet oholiť pred aplikáciou? Nie. Zbaviť sa chlpov máte len tam, kde sa aj bežne holíte. Ideálne 24 hodín vopred, v prípade depilácie 48 hodín vopred. Predídeme tým tomu, že sa budete holiť hneď po nástreku. Chlpy samoopaľovaniu nevadia, takže ak sa neholíte, nehoľte sa. Nástrek aj produkt na doma prejde bez problémov aj cez chlpy.

Za ako dlho po aplikácií sa môžem znova oholiť? Treba opäť počkať 24 hodín. Toľko času totižto samoopaľovacím produktom trvá, kým sa rozvinú. Odporúčam holiť sa dostatočne ostrou žiletkou, aby ste nedrali kožu.

Skracuje sa častým holením výdrž opálenia? Áno, ale šetrným spôsobom naozaj minimálne. Nemusíte sa však báť, že by ste mali zrazu ostro ohraničené biele časti na tele na miestach kde sa holíte.

Môžem sa potom depilovať cukrovou pastou alebo pásikmi? Ak podstupujete pravidelne takéto odstraňovanie chlpov, treba ho podstúpiť PRED samoopaľovaním a logicky následne 2-3 týždne ho podstupovať nemusíte. Týmito metódami sa totižto narúša vrstva vrchnej pokožky.

Môžem sa depilovať strojčekom? Áno, ale tiež ideálne procedúru vykonať vopred. Pri tejto metóde však neprichádza k porušeniu vrchnej vrstvy pokožky, takže je možné ju následne vykonávať.

Prečo mi po holení a následnej aplikácií zostali čierne bodky? V skratke. Doba medzi holením/depiláciou a aplikáciou samoopaľovacích produktov bola krátka a do póru sa dostal produkt. Chĺpok ho vytlačí. Celý článok na túto tému nájdete tu.

Zafarbí mi samoopaľovanie chlpy? Nie.

Verím, že sme zodpovedali úplne všetky otázky, ale ak by vám ešte nejaká napadla, neváhajte nám napísať.