#6 Ako odstrániť samoopaľovací krém?

Stalo sa, niečo ste pokazili a vaše opálenie nie je úplne rovnomerné. Čo teraz? Nejdem Vám klamať, prvé 3 dni sa nedá situácia až tak zachrániť, nakoľko opálenie, ktoré vzniklo je hlboko v pokožke a vy by ste si museli vydrať kožu a to nikto z nás nechce. Dá sa tomu, ale pomôcť a zle nanesený samoopalovák ešte zachrániť. Po 3-5 dňoch opálenie viete odstrániť aj úplne. Tu je pár tipov od nás:

1. Teplý kúpeľ

Ak máte doma vaňu, napustite si ju teplou vodou a strávte v nej dostatočne dlhý čas. Vaše póry sa otvoria a samoopalováku sa rýchlejšie zbavíte. Ak vaňu nemáte, postačí aj dlhá horúca spcha. V oboch prípadoch na záver urobiť peeling. Toto robiť, len ak sa chcete zabiť opálenia na celom tele.

2. Citrón a teplá voda

Je to taký "babský recept". Pomôže ak si odšťavníte citrón do teplej vody v pomere 1:1 a potierajte si miesto, kde chcete samoopalovák odstrániť, prípadne chcete zmierniť prechod. Taktiež potom spraviť jemný peeling. 

3. Ocot

Na vatový tampónik alebo tyčinku naneste ocot a vtierajte do pokožky. Nezabudnite potom pokožuku umyť čistou vodou.

4. Chlórový bazén

Všetci poznáme bieliace účinky chlóru a na koži sa správa presne tak isto. Pomôže Vám odstrániť opálenie a vybieli pokožku.

5. Wellness

Máte čas a možnosť? Zájdite si do sauny. Pridajte vírivku a opálenie je preč.

6. Špeciálne prípravky na ostránenie 

Prečo si niečo komplikovať a ničiť kožu, keď to môže ísť jednoducho? Na trhu je množstvo prípravkov, ktoré Vám pomôžu ostrániť opálenie bez námahy. Fungujú na princípe, že Vám otvoria póry a opálenie sa tak dostane na povrch skôr. Viete ho použiť na časť tela alebo na celé telo. Dajú sa s ním odstániť chybičky, ak pôsobí 3-5 minút, ale ak ho necháte dlhšie ako 5 minút, tak opálenie dokáže odstrániť úplne. Samozrejme taký nájdete aj u nás na sklade. Kožu ochráni, opálenie odstráni

 

Nenechajte sa však odradiť, ak Vám to na prvý krát nevyjde na 100%. Tréning robí majstra :)