#4 Čo je to sprievodná farba?

Ak sa natierate samoopaľovacím krémom a vidíte miesta, ktoré ste si už natreli, tak produkt obsahuje sprievodnú farbu. Táto farba nespôsobuje výsledný efekt, ako si mnohí mylne myslia.

Samoopaľovacie zložky sú totižto bezfarebné a farba, ktorú vidíte pri natieraní je do nich pridávaná úmyselne. Prečo? Má to hneď viacero dôvodov. Ten prvý a najdôležitejší je, že potrebujete vidieť, kde ste sa už natreli. Poviem Vám úprimne, mala som raz penu, ktorá bola bez sprievodnej farby a dopadlo to veľkou katastrofou.

Ďalším dôvodom je odtieň. Už na sprievodnej farbe môžete vidieť, aký bude približne finálny efekt. Samozrejme každému zareaguje produkt troška inak, avšak odtieň vidíte už pri sprievodnej farbe.

Posledným dôvodom je samozrejme fakt, že ste okamžite čokoládovo hnedí.

Jediná nevýhoda pri sprievodnej farbe je, že počas doby pôsobenia si môžete zafarbiť oblečenie alebo periny, ak sa natierate na noc. Naopak dobrou správou je, že všetko to ide oprať, aspoň z tých, ktoré máme v ponuke my.

Ak Vám mám ja poradiť, nekupujte si ako začiatočník samoopaľovací produkt bez sprievodnej farby. Nevidieť, kde bol produkt aplikovaný, je aj pre skúsených veľké riziko. Krémy so samoopaľovacími zložkami zvyčajne sprievodnú farbu neobsahujú, ale pri nich to je v poriadku, nakoľko stmavnutie nastáva postupne, a preto ak si aj nejaké miesto zabudnete natrieť jeden krát, nebude to vidieť.