#5 Je samoopaľovanie zdravé?

Otázka, ktorú si položili asi viacerí z Vás. Ako môže byť zdravé niečo, čo si natriem na telo a zhnednem? Odpoveď Vás asi prekvapí, ale samoopaľovanie je stále najzdravšou formou, akou viete dosiahnuť čokoládovú pokožku.

Nejdem teraz šíriť negatívne informácie o iných formách opaľovania, ale určite ste zachytili informácie o tom, ako je nadmerné slnenie zdraviu škodlivé. Či už hovoríme o klasickom opaľovaní na slniečku alebo tom umelom, ktoré vieme získať z trubíc. Pobyt na slnku je samozrejme zdraviu prospešný, avšak iba na určitú dobu, počas ktorej nie sme schopní dosiahnuť požadovaný odtieň.

 

Prečo sú samoopaľovacie prípravky tou najzdravšou formou?

Produkty, ktoré máme v ponuke my, sú z prírodných zložiek DHA. To znamená, že látky, ktoré vytvárajú na našej pokožke čokoládový odtieň sú získavané z cukrovej repy, cukrovej trstiny alebo je to cukor z malín. Navyše všetky samoopaľovacie peny alebo krémy, ktoré predávame neobsahujú parabény.

Máme dobrú správu aj pre vegánov, pretože všetky samoopaľovacie produkty, ktoré si viete zakúpiť u nás na stránke sú vegánske a tiež sú  vhodné pre tehotné alebo kojace mamičky.

  

Ako samoopaľovacie produkty fungujú?

Proces, vďaka ktorému naša pokožka zhnedne sa nazýva Maillardova reakcia a prebieha len vo vrchných vrstvách našej pokožky. Cukry, ktoré som už vyššie spomínala, reagujú s aminkyselinami v pokožke a výsledkom je “opálenie“.

Vzhľadom na to, že ide o vrchnú vrstvu pokožky, ktorá sa nám stále obnovuje, vydrží Vám tento efekt v priemere len 7-14 dní.

 

Kedy nepoužívať samoopaľovacie produkty?

Nepoužívať na otvorené rany alebo sliznice, a samozrejme ako pri každej kozmetike, odporúčame spraviť si test citlivosti pred prvým použitím.