#2 Nové nariadenia EÚ v oblasti samoopaľovania

Určite sa čudujete, prečo som sa práve tejto téme rozhodla venovať jeden celý článok na blogu, ale myslím si, že toto vás bude veľmi zaujímať. Minulý rok Európska Únia schválila nové nariadenia v kozmetickom priemysle, ktoré neminuli ani oblasť samoopaľovania. V správach ste možno zachytili zmeny týkajúce sa farieb na tetovanie alebo farby na vlasy.

 

Podľa novej legislatívy budú od apríla tohto roka v EÚ zakázané tie najtmavšie odtiene DHA, bez rozdielu či ide o produkty prírodné alebo syntetické. Toto nariadenie sa týka samoopaľovacích krémov na doma, aj produktov v salónoch, kde sa aplikuje samoopaľovací cukrový nástrek.

 

Čo sa týka SUNSAN, budeme sa musieť rozlúčiť s produktom he-shi Ultra Dark, ktorý poskytoval absolútne najtmavšie opálenie z ponuky. Taktiež v salóne už nebude možné vyberať si najtmavší odtieň 14% Ultra Dark.

 

Možno vás napadla otázka prečo prichádza toto nariadenie? Je samoopaľovanie škodlivé? Samoopaľovanie je najbezpečnejšia forma zhnednutia pokožky a produkty, ktoré máme v ponuke sú všetky z prírodných DHA zložiek, bez parabénov, bez minerálnych olejov (ropa), bez alkoholu, sú vegánske a naozaj sú bezpečné aj v tehotenstve.

 

Nariadenia sú nariadenia, a tie treba dodržiavať. Mrzí nás to, ale veríme, že si budete vedieť vybrať aj iné tmavé odtiene, ktoré v ponuke zostávajú a že naši dodávatelia vymyslia nové odtiene, ktoré budú spĺňať všetky podmienky.